Home
 
 
Direct naar


Direct berekenen
 
 
 
Nieuwsbericht | 19-02-2009 › Overzicht

FDC: ZZP-model voor financieel planner

ZZP’ers kunnen zich vanaf 1 april aansluiten bij FDC Financieel Planners & Adviseurs. Hiermee speelt de financieel planningsketen in op de groeiende behoefte aan een hybride variant tussen loondienst en zelfstandig ondernemerschap. De zelfstandig ondernemer kan kiezen uit drie varianten: franchisenemer, loondienst bij een van de franchisenemers of ZZP’er. Het is een ingroeimodel waarbij de loondienstvariant altijd een voorportaal is voor het ZZP-model.

In het ZZP-model beschouwt FDC de consument en financieel planner als een twee-eenheid. Relaties zijn als het ware zakelijke kennissen van de financieel planner. Direct gevolg daarvan is dat het klanteigendom, voor zover daar al sprake van kan zijn, volledig bij de ZZP-planner ligt. Gaat hij weg, dan neemt hij zijn klanten mee. De ZZP-planner kan volgens FDC zo’n 80 procent van zijn tijd declarabel zijn en maximaal 250 relaties bedienen door alle activiteiten die niet tot zijn kernactiviteit en kernkwaliteit behoren uit te besteden. De FDC servicecenters dragen zorg voor de automatisering, bemiddeling, marketing, boekhouding, administratie, schade en employee benefit activiteiten.

FDC zegt ‘vol in te zetten’ op de ZZP-variant. ‘Voor zowel de planner als voor het intermediair is dit namelijk een aantrekkelijk model. De financieel planner kan direct professioneel beginnen zonder noemenswaardige investeringen in tijd en geld. Door de langetermijnrelatie is de planner uiterst gemotiveerd en staat hij werkelijk naast de klant. De FDC servicecenters die diensten aan de financieel planner aanbieden verhogen daarmee het rendement binnen de onderneming. Dit komt uit de marge op de door de ZZP’er gemaakte omzet en een door de ZZP’er te betalen vaste vergoeding voor bijvoorbeeld het huren van spreekruimte bij het FDC servicecenter.
 
Heeft u een vraag naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Neem dan gerust contact met ons op.
 
Overig nieuws
Excellent advies en financiële planning
FFP-leden willen lat voor pensioenadvies hoger leggen
Nieuw besluit Ministerie van Financiën over Eigenwoningrente
FFP in debat met Haagse politici
Notariaat scherpt beleidsregel aan
Vertraging in AOW-dossier funest
EFP-eisen verplicht onderdeel PE 2010
FFP-lid Financieel Planner van het Jaar 2010
FIDIN en FFP gaan samenwerken
FFP is positief over AFM Leidraad
FFP-kaderleden bezoeken Tweede Kamer
FFP niet in gesprek met DSI
Helderheid IB regels beleggingsverzekering
CDFD wijst op belang PE deeldiploma’s
Vernieuwde website Wijzeringeldzaken.nl
John Bruijne per 1 juli 2009 directeur FFP
Crisis thema in reclamecampagne FFP
FFP studiereis naar FPA–Conference 2009
Primeur ‘financiële scan’ naar TNS-NIPO
Nieuwe benoemingen bestuur SC FFP
EQF-consultatie in Nederland afgerond
Belegger terughoudend
FDC: ZZP-model voor financieel planner
FFP-er steeds vaker ingezet bij scheiding
Erftaks is de meest gehate belasting
Rode cijfers betaalrekening Nederlander
Pensioenknip wordt wet
Huis kopen juist nu interessant
Pensioenstelsel perfect exportartikel
DGA betaalt onnodig veel belasting


31 juli 2010